Cyklotraily - Mlýnské stezky

Mlýnské stezky jsou vybudovány v údolí řeky Moravice nedaleko Kružberské přehrady. První část trailů byla otevřena v červnu 2013. Jedná se o kratší skills traily včetně pump tracku. Součástí stezek je možnost tras v okolí Kružberské přehrady a Jánských lázní. Zázemím je Davidův mlýn, který poskytuje veškeré služby, včetně restaurací, ubytování, parkování a půjčovny kol.

O víkendech můžete Vaše dítě umístit do Bike školičky, kde pod vedením instruktora získá dovednosti pro jízdu v terénu.

Traily

  • Nad Náhonem - začíná za farmou Davidova mlýna a vede nejprve kolem vodního náhonu, aby se posléze dostala nad tunel vytesaný ve skále, kterým náhon pokračuje pod povrchem a pod samotnou stezkou a tato část je samostatně sjízdná. Obtížnost - modrá.
  • K jezu - stezka sjízdná ​jednosměrně od kamenolomu. Začíná pod kamenolomem a ústí u jezu kde začíná i náhon a kde se můžete v jedinném místě setkat s pěšími.
  • Pod cestou - malá odbočka z cesty, která Vás provede lesem.
  • Nad kamenolomem - obtížnost černá
  • Březový hájek - ​závěrečný trail naší skills trailové zóny.

Ostatní cyklotrasy

  • Cesta do ​Jánských lázní po červené značce​ kolem Motýlku a zpět po cestě kolem Jánských koupelí na Davidův mlýn cca 8 km ​(tuhle cestu si můžete prodloužit po červené v Jánských lázních směr vyhlídka a pak ke kapličce 14-ti pomocníku v nouzi a odtamtud​ zpět přes louky a alej na Trail Březový hájek).
  • Cesta přes Kružberskou hráz, ​kolem kostela Petra a Pavla a cvičných horolezeckých skal ​na malou hrázku cca 11 km vede po ​zpevněné cestě vhodná i pro děti.
  • Cesta kolem Lobníku cca 20 km navazuje od konec​ malé hrázky a objíždí nádrž ​Lobník, vede částečně lesní cestou a částečně po zpevněných cestách. Je to nenáročná trasa ​ s mírným převýšením​.
  • Dále se můžete vypravit ​na stezku Dvě přehrady ​kolem Kružberské hráze pod Hráz Slezké Harty, cesta vede po zpevněných komunikacích a cestách cca 3​7 km. ​Možno prodloužit k sopce Velký roudný. Náročnější trasa pro zdatnější cyklisty vede z velké části po zpevněných lesních cestách.
  • Po stopách Xttery - trasa, která v okolí kopíruje trasu cyklistickou triatlonoivého závodu. Náročný profil pro zdatné cyklisty. Začátek po silnici směr Nové Těchanovice a Lhotka kde se napojí na trasu Xterry. V několika místech je možno trasu zkrátit. Značená je červeným kolečkem s bílou stříškou jako šipka.

Pravidla

Mlýnské cyklotraily jsou sjízdné vždy jednosměrně a to jen pro cyklisty, pěší mají vstup zakázán!

Nutné je dodržování základních bezpečnostních pravidel jako jízda na MTB kole, povinná cyklistická přilba atd. Vyloučen je alkohol! V zájmu bezpečnosti udržujte mezi jednotlivými jezdci náležitý odstup, který vám dle Vašich schopností dovolí reagovat na terén a situaci před Vámi.

​Nepře​ceňuj své možnosti. Nejprve si pomalu stezky projeď a pak teprve zkoušej co dovedeš a nakolik můžeš zrychlit. Hrozí pád z výšky i do vody, doporučujeme jen plavcům.

Dávej pozor na sebe i své okolí, nepřeceňuj své síly a vždy poskytni pomoc ostatním v nouzi.

Fotografie

Další fotografie…