Čermákova stezka - procházka tak trochu jinak.

Pro milovníky pěší turistiky nabízí Davidův mlýn relaxační procházku po Čermákově naučné stezce. Na trase dlouhé 5 200 m s převýšením 80 m najdete 8 zastavení ze kterých se dovíte něco o přírodě, historických památkách a zajímavých osobnostech tohoto kraje. Stezka vede po upravených cestách a je proto vhodná i pro rodinu s malými dětmi a třeba i s kočárkem.

Rozhodnete li se pro procházku směrem od Davidva mlýna, zastavte se u prvního panelu stezky. Je věnován kružberským mlýnům a starobylému mlynářskému řemeslu.
Další zastavení patří myslivosti a je poctou všem, kteří se starají o přírodu a zvěř v ní. Kdo si myslivce představuje jen jako "bouchaly", snad bude tímto zastavením poučen, že lidová myslivost je ve skutečnosti něco jiného.

Třetí zastavení. Spatříte na něm zvěř, která dominuje zdejšímu kraji. A dovíte se něco o lese z pohledu lesního hospodáře. A když se otočíte, uvidíte v sousední oboře skutečné jeleny laně a kolouchy.

Následuje procházka po hrázi přehrady. Za ní je zastavení, ze kterého Vám už bude jasné, proč je stezka pojmenována právě po Janu Čermákovi.

Kráčíme dále - a ocitáme se před skalní stěnou, cvičnou horolezeckou skálou. Co je nad ní, jaký je původ jeskyní pod ní a kdo byl Carl Weisshuhn se dovíme právě zde.

Pokračujeme a před očima se rozestupuje niva řeky Moravice. Nohy už trošičku bolí ale jako na zavolanou je zde zastavení s lavičkou. Zde si nejen odpočineme, ale také se dovíme mnoho zajímavého o této překrásné moravské řece a třeba i to, proč v Moravici nežijí lososi.

A jsme v Kružberku. Zastavíme se u kostelíka, který je opravdu ještě mnohem starší, než jak vypadá a který v sobě skrývá jeden historický unikát…

Část toho, co jsme o Kružberku chtěli vědět ale styděli jsme se zeptat se dovíme právě u posledního zastavení na kružberském parkovišti. A seběhneme li po louce dolů, můžeme opět pozdravit Moravici a popřát jí šťastnou cestu do Baltického moře…

Příjemně jsme se unavili, a také vyhládli. Ale čeká nás pohostinný Davidův mlýn, do kterého se opět vracíme.